pre slovenský gospel

Gospelová hudba sa na Slovensku vníma viac cez kresťanské zameranie než ako osobitný hudobný štýl. Tak či onak však vyžaruje odkaz, ktorý napĺňa dobrom ľudí každého veku. Mám vo veľkej úcte gospelovú hudbu, ktorá má moc šíriť slová radostnej zvesti do najvzdialenejších kútov a stať sa povzbudením pre mnohých, čo sú vyčerpaní životom. Preto som sa rozhodol pomôcť jej napredovať a pred rokmi som vytvoril projekt, na ktorý sme spolu s ďalšími aktívnymi predstaviteľmi hrdí a máme z neho veľkú radosť: celoslovenskú súťaž pre interpretov gospelovej hudby s názvom “Gospel talent”.

GOSPEL TALENT
vznikol v roku 2009 ako pokus o podporu začínajúcich spevákov a muzikantov gospelovej piesne. Spolu so spevákom, muzikantom, skladateľom, producentom, ale hlavne vzácnym človekom Richardom Čanakym a kresťanským Rádiom Lumen sme sa rozhodli podať ním pomocnú ruku všetkým, ktorí chcú tvoriť hodnotné skladby, ale nemajú žiadnu podporu. Od počiatku som pri Gospel talente stál ako patrón projektu, bez váhania som prevzal záštitu nad súťažou a držím ju dodnes. To, čo z jednoduchého projektu vyrástlo, nás veľmi milo prekvapilo a potvrdilo nám, že podpora gospelových interpretov je mimoriadne potrebná.

Gospel talent má dnes za sebou už tri ročníky – konal sa v roku 2009, 2011 a 2013. Víťazkou premiérového ročníka sa stala dnes už známa speváčka Simona Martausová, o dva roky ju nasledovala Silvia Chlebovská. Vlani sa víťazom stala Slávka Tkáčová. Minuloročný rekord v počte prihlásených (72 účastníkov súťaže) i hlasujúcich (viac než 9 tisíc) je priamou výzvou k pokračovaniu a rozvíjaniu projektu. Som pripravený stáť aj naďalej pri ňom a pomôcť, ako budem vedieť a môcť.

Za tri ročníky celoslovenskej súťaže Gospel talent interpreti verejnosti predstavili takmer 150 autorských skladieb. Teším sa, že dobré veci môžu zhliadať svetlo sveta. Tento projekt je pre mňa – tak ako je to v prípade niekoľkých iných vzácnych súčastí môjho života – ďalším darom, ktorý mi pripomína, čo je v živote skutočne dôležité.

Viac o projekte sa môžete dočítať na www.gospeltalent.sk, ako aj na portáli www.igospel.sk.

 

Z mediálnych výstupov:

Štartuje tretí ročník speváckej súťaže Gospel talent
(správa portálu Teraz.sk, 21. augusta 2013)
Po tretí raz bude hľadať organizačná zostava – spevák a skladateľ Richard Čanaky a Rádio Lumen gospelový talent roka. Nad súťažným podujatím hudobných interpretov gospelových skladieb prevzal opäť záštitu europoslanec Miroslav Mikolášik. “Predošlé ročníky Gospel talentu priniesli veľmi veľa dobrého a okrem rozvoja hudobného talentu vytvorili priestor aj na šírenie hodnôt cez aktívnych mladých ľudí. Je pre mňa radosťou i cťou stáť znovu pri nich,” uviedol Mikolášik, ktorý súťaž Gospel talent podporuje od jej začiatkov. (viac v správe)

Gospel talentom 2013 je Slávka Tkáčová z Bardejova
(správa portálu Teraz.sk, 29. októbra 2013)
Gospelovým talentom roka 2013 sa stala Slávka Tkáčová z Bardejova. Rozhodla o tom odborná porota počas živého rozhlasového finále celoslovenskej súťaže. (viac v správe)

Gospel talentom 2011 je Silvia Chlebovská z Bardejova
(správa SITA, 14. júna 2011)
Gospelovým talentom roka 2011 sa stala Silvia Chlebovská z Bardejova. Rozhodla o tom odborná porota. Silvia, ktorá zvíťazila s piesňou Nebol to len sen, získa okrem zviditeľnenia a atraktívnych vecných odmien aj možnosť nahrať vlastnú skladbu v profesionálnom nahrávacom štúdiu či šancu vystúpiť na open-air music festivale CampFest. (viac v správe)

Víťazom Gospel talentu 2009 je Simona Martausová
(správa portálu Křesťan dnes, 22. apríla 2009)
Gospelovým talentom roka 2009 je Simona Martausová. Jednomyseľne o tom rozhodla štvorčlenná porota v závere finálového kola, ktoré v pondelok naživo odvysielalo Rádio Lumen. Simona, ktorá v súťaži Gospel talent 2009 zvíťazila so skladbou Nádherný svätý, získava možnosť nahrať autorské skladby v nahrávacom štúdiu, rotáciu jednej z nich v rozhlasovom vysielaní, poukážku na hudobniny, ako aj možnosť vystúpiť na hudobnom festivale Campfest. (viac v správe)

Gospel talent ďakuje Miroslavovi Mikolášikovi za dlhoročnú podporu
(správa portálu igospel.sk, 6. novembra 2013)
Tvorcovia projektu Gospel talent 2013 vyjadrujú srdečnú vďaku europoslancovi Miroslavovi Mikolášikovi za podporu začínajúcim talentom gospelovej hudby v tomto i jeho predošlých ročníkoch. Mikolášik, ktorý je sám muzikantom, stál ako podporovateľ už pri zrode projektu a doposiaľ prevzal záštitu nad všetkými tromi ročníkmi Gospel talentu v roku 2009, 2011 i 2013. Veľmi viditeľne prispel k organizácii súťaže a mladým interpretom tak podal skutočnú pomocnú ruku v začiatkoch ich tvorby. (viac v správe)

pre vaše zdravie

pre rodiny

pre mladých

pre naše regióny

pre sociálne odkázaných

pre ochranu života

pre kresťanov

pre slovenský gospel

pre životné prostredie

pre dobrovoľníkov

pre nadaných

pre bioetiku

pre čerpanie eurofondov